Nový magazín o VPN a internetové bezpečnosti.

7 milionů za propagandu Jihomoravského kraje

V téměř 70 kinosálech ve třinácti krajích České republiky se vysílá propaganda Jižní Moravy. 30 vteřinová reklama, která má zpopularizovat tento kraj. Video je směšné a Pražané se dobře baví, ale úsměv jim spadne, když si uvědomí, že je propagováno z jejich peněz a stálo 7 milionů korun.

Video si můžete prohlédnout na facebooku u Rádia Krokodýl.

Pokud video bude mít nějaký efekt, tak pouze ten, že vytvoří napětí mezi jednotlivými kraji. Kraje by si měly konkurovat kvalitnějšími silnicemi a lepšími službami pro občany a nikoliv vyhazováním peněz do propagandy.

7 milionů je kapka v moři, ale nebylo v posledních letech těch kapek trochu hodně? Nezadlužují se naše vlády každý rok? Každý ušetřený milion jsou ušetřené peníze daňového poplatníka a toto video pouze občanům vymývá mozek než, aby z něj měli reálný užitek například ve formě veřejného osvětlení.

Bojujme proti propagandě za naše peníze. Kdyby stejné video nefinancovala Evropská unie a Jihomoravský kraj, ale například soukromá asociace hotelů v dané oblasti, pak bych proti této reklamě vůbec nic nenamítal. V případě, že jsou použity peníze občanů, je potřeba se ostře ohradit a nenechat vládnoucí elitu vytvářet tento typ veřejných zakázek.

Autorem článku je Ladislav Výsmek, autor projektu NEdaním.cz

Doporučujeme také:

Vládní propaganda jak za starých časů

Co je vidět a co není vidět: VI. Zprostředkovatelé

Naše hospodaření: Exemplární propaganda

Nepotřebujeme veřejnoprávní média

Je Evropská unie socialistický projekt?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *