Mutumutu – Životní pojištění pro 21. století

Boj proti nelegální práci stojí 800 milionů korun

Ministr Drábek dostal úkol shora. Za mnoho velkýchbalíků evropských peněz bude až do doby než je utratí, udatně bojovat protinelegálnímu zaměstnávání…

Hranice mezi švarcsystémem a povolenou formou kooperaceje dost tenká. Vedle legální třícestné parlamentní je ovšemale ta dvoucestná (dodavatel – odběratel) většinou zakázaná. Pan ministr všem ale tvrdí, že žádný boj se švarcsystémem nevede. Pouze potírá nelegální zaměstnávání a hlavně pátrá povšech, kteří u sebe právě nemají pracovní smlouvu. Jednoduše nachytat na hruškách tak může horníky, hutníky aplavčíky, baletky a chirurgy a další profese, jejichž pracovní úbor nedovoluje mít kapsu tak velkou, do které se pracovní smlouva bez problémů vejde. Po četných stížnostech a žalobách možná nám pan ministr k sociální kartě za další evropský balík peněz zavede čipové náramky a přívěšky na krk. Když inspektor práce slušivý státní šperk přiloží ke čtecímu snímači, zjistí,že pan XY je řádně zaměstnán tam a tam.

Pan ministr zcela samozřejmě určí pro výrobu těchto slušivých šperků svou spřátelenou firmu bez výběrového řízení. Znovu takušetří stovky milionů korun tak stejně, jak nám všem nedávno předvedl se systémem na vyplácení sociálních dávek.

V novinových inzerátech za peníze rodné strany TOP 09 a tedy za peníze státní, se ministr Drábek chlubí, že od října 2011 ušetřil 140 milionů Kč. S projektem Donez (docházka nezaměstnaných na poštu) odhalil lovec lebek Drábek asi 4 tisíce nepoctivých příjemců podpory a 550 lidí si prý údajně našlo práci.

Oslavných inzerátů pějících ódy všeho druhu bude před volbami přibývat. Politikům na podzim začne téci do bot a některým dokonce reálně hrozí, že si už nevydělají ani na slanou vodu. Budou muset být více ve střehu, aby se snad také nestalisoučástí fackovací mánie, která je u TOP 09 nějak v módě. Funguje jako odměna odvoličů za překrucování předvolebních slibů a na probuzení ze spánku.

Způsob myšlení ministra práce a sociálních věcí je hodně nejednotný. Na straně jedné honí nezaměstnané za velké státní a evropské peníze po všech čertech jako nadmuté kozy. Zadává jim hory nesmyslných požadavků a dělá z nich zlodějestátních financí první kategorie.

Na straně druhé o změnu systému veřejných zakázek moc nestojí, neboť za státní peníze se v tomto státě podniká stále totiž ze všeho úplně nejlépe.

Díky tomu, že už neexistují státní podniky, které by zakázky pouze pro státní aparát zajišťovaly, 20 let se na každou zakázku jako hejno vos na lízátko nachodníku vrhaly desítky zájemců z firem soukromých. A potom se v té dlouhé frontě na práci ze státních penězovodů, kde často byla pěkná tlačenice, mezi sebou jen vesele navzájem upláceli a pořádali zábavné losovačky.

Věc známá tak dobře, že vůbec ani není potřeba o ní diskutovat.

Petr Šindelář, vyšlo na sindelarpetr.blog.idnes.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *