Twisto - Získejte 300 Kč za registraci

Cenzura internetu v ČR

V parlamentu ČR se v nedávných dnech projednávalo zavedení cenzury internetu. Začíná to tím, že se budou blokovat zahraniční hazardní hry. Pokračovat to může všelijak, pokud již bude existovat cenzurový mechanismus. Ten může vyjít daňového poplatníka na stovky milionů korun.

Cenzura internetu

Navíc v dnešní době obejít takovou státní cenzuru již není žádný problém. Není ani potřeba používat pomalý TOR. Stačí si zaplatit za pár korun měsíčně slušného poskytovatele VPN a cenzura je prolomena. Někteří poskytovatelé VPN včetně PureVPN dokáží prolomit i drahou čínskou cenzuru. Ta česká bude oproti tomu jen hloupý vtip.

Cenzurovat internet je proti zásadám svobody, ať už by to mělo být pro jakékoliv vyšší dobro. Zde jde pouze o to, aby hazardní hráči neutráceli své peníze v daňových rájích, ale šli raději hrát do ulic, kde se ruší jedna herna za druhou a všechny tyto peníze padly do rukou licencovaných regulovaných kasín.

Nejlépe, kdyby hazardní hráči nemohli na internetu hrát, nikdo nemohl jen tak založit kasínu konkurenci a jen pár vyvolených kamarádů našich politiků na tom vydělávalo. Takový je byznys plán. Tento byznys plán má, ale podporu veřejnosti, protože boj proti hazardu je velice líbivé téma. Ale stejně jako boj proti drogám se samozřejmě nedá vyhrát a mnohem výhodnější pro všechny strany je volný neregulovaný trh.

Tipy na větší bezpečnost a anonymitu na internetu naleznete v tomto článku.

Autorem článku je Ladislav Výsmek, autor projektu NEdaním.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *