Twisto - Získejte 300 Kč za registraci

Důvod, proč kapitalismus funguje

Přemýšlel jsem ještě nad komentářem, co napsal Cappy u nedávného článku,  ve kterém zmiňuji nové velké slevy na poplatkách u Shipito:

Mně to tak moc vtipný nepřijde. Jednak kvůli cashflow, potom kvůli income.

A z hlediska konkurence? Když už situace došla tak daleko, ze se musí rozjet cenová válka? Nebo ze už nic lepšího nezbývá..? Hm..

Nebudu komentovat rozpad zdejšího mozkového trustu, který kdysi hýřil nápady, “co dělat”, a jak vyběhnout s konkurencí – ale nyní se spokojí s lacinými vtipy..

Tak  doufám, ze jsem to dobře pochopil, co Cappy chtěl říct. Přidám k tomu malou úvahu. Konkurence je výborná věc.  A samozřejme s tou konkurencí moje i každá jiná firma zápasí.  At uz si to uvedomuje nebo ne. Nejsme izolovani.

Hlavnim cilem je uspokojit zakaznika, ale ta konkurence tomu dava ten spravny tlak. Bez tlaku konkurence bych nikdy ceny nesnizil. Nemel bych duvod.

Ono to je strasne tezke rozhodnuti. Predstavte si, ze zprocesujeme pres milion baliku rocne. A kazdy dolar o ktery snizime mail out poplatek u baliku je snizeni prijmu o milion dolaru.  Pripravili byste se dobrovolne o takove penize? Ja uprimne ne. Je to posledni vec co bych chtel delat.

A tohle je presne duvod proc kapitalismus funguje. Soutezim s ostatnimi firmami o kazdeho zakaznika. Delam rozhodnuti, ktere verim, ze nam pomuzou ty zakazniky ziskat. Nekdy to je neco malo drastickeho. Treba to, ze vylepsime sluzby. Prikladem je, ze jsme treba zavedli podporu pres Live Chat, ktera funguje 24 hodin denne. Takze zakaznici nemusi cekat na to, az bude v USA pracovni den. A jindy je to drasticke snizeni cen.

Dulezite je, diky tomu cely system (ten kapitalisticky) funguje. Chovam se tak, jak si myslim, ze to bude mit nejvetsi prospech pro dlouhodoby uspech firmy. Kratkodobe to muze znamenat nizsi zisky. Ale krasne na tom je, ze nekdo bude kazdpodne vitez. A to je zakaznik. Ten z toho bude benefitovat okamzite. A to je dobre.

John Vanhara je český podnikatel, kterého můžete znát z pořadu Den D, vyšlo na podnikanivusa.com

Doporučujeme také:

Ne až tak divoký „divoký“ kapitalismus počtvrté: dobrovolné nemocnice ve viktoriánské Velké Británii

Laissez-faire kapitalismus a sociální cítění

Útoky proti vlastníkům podniků

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *