Twisto - Získejte 300 Kč za registraci

EU zakáže fyzické tresty dětí

Evropská unie nařizuje všem členským státům, aby do zákona přidali zákaz fyzických trestů u vlastních dětí. V anketě na serveru Novinky.cz se proti tomuto zákonu vyslovilo přes 96% Čechů. Ovšem jako Češi máme svázané ruce a nemůžeme s tím nic dělat.

Ve volbách do Evropského parlamentu má Česká republika necelý 3% podíl, který si rozdělí naše strany a rozprchnou se do všelijakých frakcí. Český volič nemá tedy nejmenší možnost něco ovlivnit a změnit. Mnohem větší moc má v rámci svého parlamentu a ještě větší moc v rámci se vlastní obce.

Měli bychom proto usilovat o decentralizaci, aby při nejlepším každý kraj či každá obec měli vlastní zákony a mohly vznikat krásné věci jako daňová konkurence.

Bohužel trend je přesně opačný. Brusel diktuje celé Evropské unii a ani český premiér nemá pravomoc proti tomu zasáhnout. Pokud by neuposlechl, pak bychom platili veliké.

Napsal jsem v komentářích u výše zmíněného článku krátkou pohádku, proč bychom neměli rodičům zakazovat fyzické tresty. Situace by pak mohla vypadat třeba následovně:

Čtrnáctiletý Pepík ukradne tátovi 5 tisíc korun.

Tatínek na to přijde, rozlobí se, rupnou mu nervy a dá Pepíkovi pěkně na zadek.

Pepík začne tatínka vydírat, že jestli mu nedá dalších 5 tisíc korun, tak ho zažaluje nebo si postěžuje na sociálku.

Tatínek nemůže Pepíka zažalovat ani za krádež ani za vydírání, protože 14 letý Pepík není trestně zodpovědný.

Autorem článku je Ladislav Výsmek

4 komentáře


 1. // Odpovědět

  Ano, mít děti bude představovat stále větší riziko. Už dnes je to luxus. Tedy pokud se to nevezme tím lepším přístupem a nevyužijeme větší množství vlastních dětí pro čerpání větších sociálních dávek.
  Pojišťovny snad zareagují a začnou nabízet pojištění proti škodám s dětmi spojenými. Zareaguje také vláda a podpoří přistěhovalectví, hlavně z Afriky a Blízkého východu, aby omladila český národ. Už to dělá, ale pořád málo. Takže čeho se vlastně máme bát (víc)? Zatím vláda nás Čechy omlazuje hlavně tou sociální porodností a to stačit rozhodně nebude.
  Možná by naši potentáti mohli zvážit, zda je lepší řešit požadavky EU a zaměstnanost řešit dalšími EU byrokraty nebo najít cestu, jak z Evropské unie rychle zmizet. Každopádně to asi chce jinou cestu než tu řeckou.


 2. // Odpovědět

  az mi dite bude krast z penezenky a ja mu dam za to pres drzku a ono mi pak este bude vyhrozovat, tak budu rad, kdyz sve vyhruzky splni a pekne se potresta. bude to priprava do zivota a treba si pak uvedomi sve hodnoty …


 3. // Odpovědět

  DĚCKO POKUD PREVENTIVNĚ NEDOSTANE OBČAS PO HUBĚ,TAK NEPOSLOUCHÁ,JE DRZÉ,VYNUCUJE SI SVÁ PRÁVA VZTEKEM.JÁ ŘÍKÁM,ŽE ŠKODA KAŽDÉ RÁNY,KTERÁ PADNE VEDLE.MNOHO RODIČŮ MI JISTĚ DÁ ZAPRAVDU,POKUD SE O SVÉ DĚCKA JEN TROCHU ZAJÍMÁ A NENECHÁ JE CHODIT PO UŠÍCH A DĚLAT SI CO SE JIM ZLÍBÍ.


 4. // Odpovědět

  Vychovat dítě je asi ta nejtěžší práce v životě člověka. Ovšem začít se musí hned jak se narodí! Už tehdy člověk vnímá jak láskyplně se k němu rodiče chovají a jak ho berou jako součást svého života. Fyzický trest u dítěte je vždy projevem slabosti a bezradnosti dospělého člověka, který ve výchově už zklamal a nezbývají mu žádné jiné argumenty. Všechno se dá řešit normálně, na výchovu dítěte přeci nepotřebujeme žádné zákony, to je přirozená věc od nepaměti. Dítě netouží po ničem jiném než po zájmu svých rodičů a po jejich lásce k němu samotnému. Pokud ví, že ho mají rodiče rádi, dokáží ho vyslechnout, respektovat, nemá žádný důvod nedodržovat jimi stanovené pravidla. A taky nezapomínejte na fakt, že mít dítě je dar, ne každému je toto přání splněno.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *