Nový magazín o VPN a internetové bezpečnosti.

Evropa potřebuje změnu!

Téměř všichni dnes cítí, že Evropa potřebuje změnu. To jak funguje nynější Evropská unie, kde je moc navrhovat zákony předána do rukou úředníků, vede k omezování svobody občanů a ekonomické svobody podnikatelů. To má nevyhnutelně za následek stagnaci hospodářství a růst nezaměstnanosti.

EU je na nejlepší cestě stát se spasitelskou diktaturou, kde je cesta do pekel dlážděna dobrými úmysly. Bohužel většina kandidujících stran a jejich lídrů hodlá v této načaté cestě pokračovat. Bude tak pokračovat don quichotský boj s větrnými mlýny (klimatickou změnou). Budou předkládány další a další směrnice svazující trh, určující co se smí vyrábět a prodávat, a jak se to má jmenovat. Budou pokračovat další nesmyslné politiky EU jako dotování zemědělců v rámci Společné zemědělské politiky a přerozdělování dotací v rámci Kohezní politiky EU, která má pomáhat chudším zemím a místo toho škodí všem.

Přesto žije značná naděje, že se tentokrát už v Evropském parlamentu najde dost těch, kteří s touto cestou nesouhlasí a budou svoje stanoviska dávat hlasitě najevo.  Evropská komise a strany europeistického euromainstreamu (u nás ČSSD, ANO, TOP09, KDU-ČSL, Zelení) dost možná nepůjdou cestou největšího odporu a budou se bát předkládat a schvalovat nejvíce kontroverzní věci.

Hlasitá opozice v Evropském parlamentu totiž může ohrožovat jejich pozice na domácí scéně v dalších volbách, a tak se stát velmi vlivnou. Ostatně to už se povedlo Faragově straně UKIP, která dokonce donutila konzervativního premiéra Camerona slíbit referendum o vystoupení Velké Británie z EU.

Silně zastoupená opozice může v Evropském parlamentu připravit půdu a naději pro opravdovou změnu poměrů.  Buď budoucí radikální reformu EU, která bude obsahovat deregulaci hospodářství a odstranění škodlivých dotačních politik a přehodnocení celé demokratickým deficitem trpící struktury Evropské unie. Nebo vystoupení země z EU a vstup do konkurenčního Evropského sdružení volného obchodu (EFTA).

Ani jedno se nedá naplánovat a uskutečnit bez zastoupení v Evropském parlamentu. Proto tam takovou opozici za Českou republiku posílám. Jedinou stranu, která si přeje Evropu spolupracujících národů bez euronesmyslů. Volím číslo 24, Stranu svobodných občanů.

David Bartas, vyšlo na blog.idnes.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *