Nový magazín o VPN a internetové bezpečnosti.

Jak fungují evropské dotace?

V následujícím 2 a půl minutovém videu, které v rámci předvolební kampaně do Evropského parlamentu připravila Strana svobodných občanů, je hezky vysvětleno, jak fungují dotace z EU. Pravdou je, že lidé si často pletou pojmy levice a pravice, a také se domnívají, že dotace z EU jsou něco dobrého a jedná se o peníze daňových poplatníků z jiných členských států.

Video je velmi přímé a stručné. Proto pokud Vás tato problematika více zajímá, máme pro Vás připraveny další informace.

Jako první se ve videu probírají pojmy jako levice a pravice. Snad nejlépe toto vysvětluje 10 minutové video s názvem Proč je demokracie špatnou formou vlády. Také doporučujeme přečíst článek od Andrei Holopové s názvem Největší lež v dějinách. A jako poslední na toto téma pro Vás může být zajímavý dlouhý článek Velké tajemství levicového Schwarzenberga a pravicového Zemana.

Ve videu je také zmíněn pojem korporativismus, který často mediálně kazí pojem “podnikatel”. Podnikatel je člověk, který rozmnožuje bohatství a zaměstnává lidi, naopak podnikatelé, kteří jsou napojené na politickou třídu, na celé společnosti parazitují.

Na téma dotace můžeme doporučit článek ze série Labyrint mýtů – Dotace.

Pokud nemáte stále dostatek informací, tak doporučujeme článek předsedy Petra Macha s názvem EU nás stojí ročně asi 200 miliard.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *