Twisto - Získejte 300 Kč za registraci

Je islám skutečně problémem?

Islám. Když se řekne toto slovo, tak mnoho Čechů reaguje velmi citlivě a články s tímto tématem patří na našem webu k nejnavštěvovanějším. Proč mají lidé z islámu takový strach? Mohou za to zločiny Islámského státu a mediální masáž nebo něco zcela jiného?

K mému překvapení spousta lidí nechápe, jak se mohu islámu zastávat. Naopak já nemám pochopení pro netoleranci k jednomu z nejrozšířenějších náboženství na světě. Tuto negativní náladu v české společnosti proti islámu jsem cítil dříve než začal tzv. Islámský stát se svými zločiny. Na serveru youtube naleznete spoustu videí proti islámu, které se šíří velmi virálně. Například video s názvem Konec evropské kultury – Islamizace Evropy vidělo více než 136 tisíc lidí.

Mnoho dalších videí se pokouší diváky přesvědčit, že umírněný islám neexistuje. Viděl jsem těchto videí několik a nepatřím  k lidem, kteří tomu automaticky slepě věří a šíří kolem sebe nenávist a paniku. V Turecku se k islámu hlásí více než 99% lidí a neumírněných Muslimů bychom tam hledali pomálu. Je to země, která dobře funguje a mohla by být inspirací i pro další islámské země.

Zajímavostí je, že v České republice se pohybuje méně než 0,1% Muslimů v populaci. Češi i přesto vnímají islám jako společenský problém a mají z toho strach. Žiji v Praze, která by měla být nejvíce multikulturní město v ČR, a když náhodou člověk potká zahalenou ženu, tak z toho mají všichni velké haló a každý se po ní ohlíží. Například v Anglii je Muslim každý dvacátý člověk, tedy v populaci jich žije kolem 5%. Neměl jsem však pocit, že by se v Anglii na Muslimy pohlíželo nějak velmi rozdílně.

Možná za to může železná opona, národní obrození a další historické okamžiky, že jsme si vytvořili strach z jiných kultur. Možná za to může mediální masáž, která nám denně ukazuje zločiny z muslimských zemí. Těžko říci, co je skutečnou příčinnou. Rád bych Vás však vyzval, zamyslete se. Jménem křesťanství bylo v historii spácháno mnoho zločinů a málokdo nyní považuje křesťanství za společenský problém. Před 70 lety lidé v Německu spatřovali jako obrovský společenský problém židovství a jak se na židovství dívají Němci nyní? Nebuďme ovce, nebuďme jako oni.

A co se týká tématu islamizace Evropy, tak hledejme problém jinde. Muslimy lákají štědré sociální a zdravotní programy a to je zcela přirozené. Díky těmto státním programům mají prostor mít velké rodiny a naopak původní obyvatelé mají v průměru stále méně dětí. Hledejme problém ve státních programech a nikoliv v Muslimech. Požadujme plošné snížení daní, plošné osekání sociálních programů a oddělení zdravotnictví od státu. Po těchto opatřeních si bude moci více pracujících lidí dovolit více dětí a vytvoří se více pracovních míst. Navíc zmizí motivace pouze vychovávat děti a nepodílet se na ekonomické činnosti.

Každý člověk je individualita a každý se rozhoduje sám, proto máme svobodnou vůli. Nechme každého ať se hlásí k čemu chce a šiřme kolem sebe liberální názory. Spousta lidí hlásící se k liberalismu mě zklamalo, když jsem se jich zeptal na názor na islám. Doufám, že těchto lidí je mezi libertariány jen zanedbatelné množství.

Autorem článku je Ladislav Výsmek, vyšlo 10. 2. 2015

Doporučujeme také:

Nigel Farage: O islamizaci Evropy a integračních problémech

Z imigrace nemám strach

Peter Schiff o imigrantech a pracovních místech

1 komentář


  1. // Odpovědět

    Bezmeznou důvěru autora v snížení vládní ekonomiky jako lék na vše obdivuji. Ne že by snížení byrokracie nebylo potřeba. Určitě snížení zásahu státu pomůže ekononomice… Nicméně právě ve Vámi zmíněném Turecku po první světové válce došlo k velmi silnému zásahu státu opírajícího se o armádu k vytlačení náboženských excesů z života. Pouze daněmi by se to nepodařilo. Musíte mít taky zákony (demokraticky vytvořené) a někoho kdo dohlíží na jejich dodržování. Zákony tu máme. Jsou často v naprostém rozporu vůči koránu a rozhodně vůči dalším knihám a praktikám Islámu. Jenomže některé naše zákony jsou často vúči sobě v rozporu = je třeba je “opravit”. Pokud za náboženství z hlediska našich zákonů pokládáte Islám tak určitě, protože zabíjení nevěřících je protizákonné! Hlavně ale protizákonné aktivity Muslimů nikdo netrestá. Pokud se k Islámu a náboženství vyjadřujete, nejdřív si o tom něco přečtěte. Je to od autora vůči křesťanům podraz, nebo velká hloupost mluvit kolik zla se dělo ve jménu křesťanství. 1) Stejně zla se stalo i ve jménu nebo důsledku liberiánství. 2) To že se někdo zaštiťoval při konání zla křesťanstvím neznamená že to bylo křesťanství protože zlo, výboje a vraždy jsou v rozporu s Novým Zákonem (doporu4uji přečíst a porovnat s Koránem) i praxí silně věřících křesťanů. Je to stejné jako když já, který považuji liberalismus za překonaný, bych napsal, že podle všech pravých liberalistů má autor idiotské názory. Považuje tímto Liberalismus autora za idiota?! Myslím, že ne.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *