Nový magazín o VPN a internetové bezpečnosti.

Je Putin skutečně tak špatný?

Na Putina se hází špína ze všech možných stran. Ale poslechli jste si někdy argumenty přímo od něj? Víte, že USA věnuje na zbrojení 10x více peněz než Rusko? Kdo je tedy v současnosti největším provokatérem?

Vladimir Putin odpovídá reportérovi BBC na otázky, které momentálně zajímají většinu lidí.

Nenechme si vnucovat názor hlavního proudu z médií a udělejme si vlastní názor na celou situaci. V Rusku sice mají stále vysokou korupci, nízkou ekonomickou svobodu, ale současně udržují mnohem nižší daně než evropské země. Proto i někteří francouzští umělci přemisťují své majetky právě do Ruska.

Toto video bych určitě zařadil do kategorie “musíte vidět” než začnete na Putina házet nálepky jako o provokatérovi nové studené války. Možná ta provokace pochází právě od NATO, které vyvolává války ve východních zemí, ačkoliv tyto země nijak neútočí na země v alianci.

2 komentáře


 1. // Odpovědět

  Nejsem odpůrcem ani zastáncem Putina. Když sleduji dění v islámských zemích, tak docházím k názoru, že některé země prostě diktátory a tvrdou ruku vedení potřebují.
  Ale zpátky k článku:
  Spravedlivější by bylo posouzení, kolik zbraní si za 50 miliard USD pořídíte v Rusku a kolik za 575 miliard v USA. Kolik stojí ruský voják a kolik americký? Neznám přesná aktuální data, ale průměrná mzda v USA je kolem 50 tisíc dolarů. V Rusku kolem 4 tisíc dolarů. Poměr je 12,5. Poměr výdajů na zbrojení je 11,5. Poměr toho, kolik kdo věnuje na zbrojení je tedy téměř rovnocenný. Rusko má prostě levnější vstupy.
  Pokud bychom částky srovnali z hlediska počtu obyvatel, pak je Rusko dvojnásobně ozbrojené.
  Z hlediska absolutních částek je však Rusko mírumilovný beránek. Vždy záleží na úhlu pohledu a ten nikdy nebude na obou stranách stejný.


  1. // Odpovědět

   Řekl bych, že voják je jen zanedbatelný náklad. Především jde o nákup stíhaček, raket, ponorek a takových věcí, které musí stát nějak srovnatelně, pokud mají být srovnatelné kvality. Jinak by to mezinárodní obchod vyrovnal.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *