Nový magazín o VPN a internetové bezpečnosti.

Kampaň za toleranci imigrantů?

Předevčírem psaly Hospodářské noviny o tom, jak má nová kampaň zmírnit strach z uprchlíků a “rozbít” hysterický strach našich občanů. Cituji: “Vláda chce novou kampaní zlomit xenofobní odpor a strach české veřejnosti z příchodu patnácti set uprchlíků.”

Takže hned od začátku. Vláda nemá co si dovolovat ovlivňovat lidi v tom, co si myslí, navíc za jejich peníze. Ačkoli je mi celá protiuprchlická internetová hysterie také silně proti srsti, vládě do toho nic není. Tuto činnost mají dělat neziskovky, církve a různé společnosti z dobrovolných příspěvků. Přednášky a setkání pod záštitou těchto společností mi naopak přijde velice dobrým nápadem.

Vládní ovlivňování smýšlení lidí je neférové a odporuje principu zastupitelské demokracie. Není to tak dávno, co jsme viděli manipulaci vládních kampaní v akci – při přijímání Lisabonské smlouvy v Irsku. První referendum vyšlo proti této smlouvě, za rok se však opakovalo znovu. V mezičase probíhala bohatá kampaň za její přijetí, jež pak 67% voličů odsouhlasilo.

Václav Klaus to kdysi přirovnal k fotbalovému utkání – pokud se nelíbí jeden výsledek, hraje se znovu, dokud nedopadne tak, jak je žádoucí.

Druhým argumentem proti této kampani je všeobecná nesnášenlivost našich občanů vůči protekcím a podpoře menšin všeho druhu. Vždycky budilo největší vlnu nenávisti, když byly vynakládány peníze a různé podpory na integraci romů. Zde to bude s vysokou pravděpodobností obdobné a tento tlak přeroste jen v ještě větší nenávist vůči imigrantům.

Proto s touto novou kampaní rozhodně nesouhlasím a nemyslím si, že bude mít zamýšlený výsledek. Budou to jen další vyhozené peníze z našich daní.

Autorkou článku je studentka medicíny Tereza Sladkovská, vyšlo na blog.cz

Doporučujeme také:

Je islám skutečně problémem?

Nigel Farage: O islamizaci Evropy a integračních problémech

Imigrace z pohledu klasického liberála

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *