Twisto - Získejte 300 Kč za registraci

Kniha: Etika svobody

Etika svobody byla napsána v roce 1982 ekonomem Murray Rothbardem. V knize nalezneme odpovědi na sporná a kontroverzní témata ohledně svobody člověka.

Autor se dívá na svobodu z pohledu libertariánské ideologie. Pokud vás tedy zajímají šťouravé otázky, jak by to či ono bylo v libertariánské či anarchokapitalistické společnosti, tak tady můžete získat nějaké odpovědi.

Kniha se dotýká témat jako je volný obchod, vlastnictví, agrese, kriminalita, sebeobrana, uplácení… Ale i kontroverznějších záležitostí jako jsou práva děti, zvířat nebo právo matky na potrat. Měla by mít děti stejná práva jako dospělí? A proč se na zvířata nevztahuje princip neagrese, zatímco na děti ano?

Nemusíte být libertariánem, aby vás kniha bavila a něco vám dala. Z pohledu filozofie svobody je toto dílo zcela unikátní.

Murray Rothbard byl respektovaný ekonom a stoupenec Rakouské ekonomické školy. Toto dílo se již v Česku nedá koupit a vsadil bych se, že se o něm na filozofických fakultách nemluví. Byla by velká škoda, aby zapadlo v zapomnění. Naštěstí si můžete zdarma přečíst elektronickou verzi na stránkách Liberálního institutu.

Snad vás tato krátká recenze povzbudila do tohoto jedinečného díla minimálně nahlédnout. Není nutné číst knihu celou, ale můžete si jen vyhledat vysvětlení těch témat, které vás nejvíce zajímají.

Ladislav Výsmek je autor projektů EkoKing.cz a NEdaním.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *