Nový magazín o VPN a internetové bezpečnosti.

Milá ODS – kašleš na mě a já na tebe taky

Tento text jsem se rozhodl zaslat vedoucím představitelům ODS e-mailem. Byť nečekám, že nějak zareagují a byť se jedná jen o zvolání jednoho jediného, obyčejného občana téhle země a voliče v mé osobě, tak se mi tak nějak ulevilo. :-)

“Dobrý den, vážení představitelé ODS,

dovolte mi, abych vám adresoval tento e-mail, který jsem měl v plánu napsat již včera večer po přečtení vyjádření představitelů ODS k rozhodnutí Nejvyššího soudu ČR. Naštěstí jsem se k tomu nedostal. Slovo naštěstí píši, protože vztek a emoce obvykle nebývají dobrými rádci. Ale právě vztek se mnou po přečtení vyjádření ODS cloumal a byl bych asi použil expresivnější výrazy, než tomu tak bude nyní, kdy onen vztek vyprchal a emoce opadly. Nepochopení však zůstává … . Nicméně i tak se budu snažit vysvětlit své pocity jasným způsobem. Tak jako vy, milí čelní představitelé ODS, dáváte poměrně jasně najevo své mínění o občanech této země, o tom, že jsme si všichni rovni a někteří jsou si rovnější.

Štvete mne již dlouho. Čím? Bylo by toho na poněkud delší psaní, ale budu se snažit obsah rozumně zestručnit:

1)      nedodrženými falešnými předvolebními sliby (snížení daní, odbourávání zbytečné byrokracie atd.),

2)      účastí ve vládě, která se vzdor své „pravicovosti“ neštítí zvyšovat daně, nabízet pozice v polostátních firmách výměnou za vzdání se poslaneckých mandátů, aby mohl projít daňový balíček – proč ne že, když to vše ti hloupí daňoví poplatníci zase zaplatí,

3)      podle vás, vrcholných politiků nejen z ODS, zde zjevně existuje kasta nedotknutelných nadlidí, kteří mají své výsostné a hájené území v Poslanecké sněmovně nebo v Senátu, kde neplatí zákony platné všude jinde a pro všechny ostatní,

4)      vyzýváte k tomu, aby policisté a státní zástupci měli odpovědnost. Oni jí dle mého mají a jestli něco udělali špatně, pak nechť jim to nadřízené policejní či justiční orgány spočítají. Otázkou je, jestli onu odpovědnost jsou ochotni nést i politici za ty všechny předražené veřejné zakázky, podvody na voličích atd. Světlé výjimky by se možná našly, ale jinak je tahle výzva i z úst ODS spíše jako to pořekadlo o kozlovi a zahradníkovi.

Posledně uvedený bod se týká té aktuální kauzy, která zatím vyvrcholila pro mne nepochopitelným výrokem Nejvyššího soudu ČR, který si vy navíc hned přetváříte k obrazu svému a dovolujete si dle mého nestoudně útočit na policisty a státní zástupce. Pokud jsem svým selským rozumem dobře pochopil výrok NS, tak je jím řečeno pouze to, že se na poslance a senátory na půdě zákonodárného sboru nevztahují zákony této země platné pro obyčejné lidi. I to je pro mne závěr více než nepochopitelný až přímo šokující, ale nezbývá než ho respektovat. Rozhodně tím ale NS neřekl, že nelze trestně stíhat udílení trafik výměnou za nějakou tu protislužbu. Vy a vaši spolustraníci ve vedení (doufám však, že jen menšina řadových členů ODS) to ihned interpretujete tak, že si plebejci dovolili vztáhnout ruku na nedotknutelnou „elitu“ národa. Nesdílím interpretaci, že pokud se za něco do této doby netrestalo, že to musí být beztrestné i nadále. Vždyť určitě od nepaměti lidé brali bez dovolení věci jiných lidí a až postupem času to někdy v dávné historii někdo kvalifikoval jako nedovolený čin zasluhující trest a někdo se za to stal prvním potrestaným.

Mám silný a neodbytný pocit, že chování vedení ODS v posledních dnech v souvislosti s touto kauzou je další ukázkou toho, jak si s obyčejnými občany této země a s právními předpisy nehorázně vytíráte zadky a hodláte tak činit i nadále. Názorně tak lidem ukazujete, že politika je opravdu svinstvo a že v podstatě nemá cenu jít a volit ODS, protože v porovnání s ČSSD je to „jeden za osmnáct a druhý bez dvou za dvacet“.

Chci zde jasně napsat, že „nelačním po krvi“ a netoužím po veřejném lynčování obviněných politiků, natolik přízemní opravdu nejsem. Chtěl bych se jen dožít doby, kdy se situace v této zemi dostane téměř k bodu, že bude všem ve všech záležitostech měřeno stejným metrem. Bohužel si nemyslím, že by tomu tak nyní bylo.

V souvislosti i s výše zmíněným mám stále neodbytnější pocit, že obyčejný občan nemá ze strany tohoto státu a jeho vrcholných politických představitelů zastání. Dokonce si myslím, že občan této země dostává od politických představitelů po kouskách servírováno poznání, že jsou jen na obtíž a dobří maximálně tak k tomu, aby platili daně, občas přišli k volbám, hlavně se na nic neptali a drželi ústa a krok. Je to škoda, protože si myslím, že je většina obyvatel této republiky, včetně mě, má svojí vlast ráda.

Nabyl jsem přesvědčení, že jste mne (a mnoho jiných voličů ODS) svým přístupem a výkladem pojmu spravedlnost, svými nesplněnými sliby atd. prachsprostě hodili přes palubu a vykašlali se nejen na mne, pak mi z pozice obyčejného občana a OSVČ zbývá jediná možná reakce:

1)      v příštích volbách, ať už budou kdykoliv, „hodit přes palubu“ ODS a vaši stranu nevolit, byť jsem tak od své plnoletosti činil vždy,

2)      využít každičkou zákonnou možnost, abych politikům ve vedení tohoto státu odvedl co nejnižší daně ze mnou vydělaných peněz.

Závěrem dodávám, že si pro dobro ODS přeji, aby příští volby do Poslanecké sněmovny ODS prohrála nevídaným způsobem, aby takříkajíc „padla ústy na zem“, protože snad už to jediné může být cestou k odchodu současného vedení ODS a celkové obrody této strany.”

Marek Šnobr je dlouholetým voličem ODS, vyšlo na blog.idnes.cz

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.