Nový magazín o VPN a internetové bezpečnosti.

Minimální mzda vysvětlena

Zpřátelený server Reformy.cz pro Vás přeložil video “Minimální mzda vysvětlena (Edgar vykořisťovatel), kde je názorně vysvětleno, jak funguje minimální mzda – komu pomáhá a komu škodí.


Závěrem videa jsou doporučeny tyto knihy, my je také doporučujeme k prostudování každému, kdo si chce rozšířit argumentační schopnosti ohledně minimální mzdy.

Knihy:
Ekonomie v jedné lekci, autor Henry Hanzlitt
Zákon, autor Fréderic Bastiat
Anatomie státu, autor Murray N. Rothbard

Všechny tyto knihy lze najít na internetu zdarma v češtině.

1 komentář


  1. // Odpovědět

    Instruktážní video sice vysvětluje důsledky minimální mzdy, ale vysvělení je pouze jednostranné! Je třeba si uvedomit, že zde míme vnější prostředí a tržní ekonomiku, která každý rok oznamuje výši inflace. To zmnenaná, že ceny pozvolna, někdy skoskopvě, rostou! Stejná ionflace by měla být zaručena také u mezd, včetně té minimální. Zvýšení mezd není vždy kontraproduktivní, jak se nám zde instruktážní video snaží vylíčit, ale má teké pozitivní dopad a to i na majitele jakékoliv továrny! Lidé s vyšším příjmem více utrácejí a utrácejí za produkty, které ty samé továrny vyrábějí! Takže v konečném důsledku se bilance vyrovná. Zvyšování minimální mzdy musí tedy probíhat pozvolna, nikoli skoskově a stejně tak musí pozvolna růst inflace! Jakékoliv urychlení totho procesu vede do pekel! Je třeba si uvědomit, že majitel továrny si krátkodobě sníží svůj příjem, ale existenčně jej to neohrozí, na rozdíl od zaměstnance, který pobírá plat, který mu nestačí na pokrytí základních potřeb! Stejně tak by bylo možno rozebrat podporu v nezaměstnanosti a z toho pramenící růst lidí notoricky neporacujících, což práceschopné pobyvatelstvo dlouho není schopno ekonomicky utáhnout ze svých daní!!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *