Twisto - Získejte 300 Kč za registraci

Müllerová (TOP09) rozhazuje v plné parádě

Ministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová mi chce asi při úterním poledni zkazit chuť k obědu a přivodit infarkt. K tomu si stačí přečíst jeden článek z Novinek.

Podívejme se podrobně, co ve mě vyvolalo tak negativní reakce.

Hned první věta cituji: “Ministerstvo práce a sociálních věcí si jako hlavní prioritu v boji s nezaměstnaností vytyčilo pomoc mladým lidem do 25 let”

Zhruba polovina mladých lidí do 25 let studují, tudíž pomoc s nezaměstnaností nepotřebují. Ta druhá polovina je čerstvě vystudovaná a musí sama ukázat, co v ní je. Musí se stát ve svém oboru experty, pokud chtějí na trhu uspět – nikdo je nemůže vodit za ručičku. Tím, že budeme podporovat mladé, budou o práci přicházet starší. Nová pracovní místa to nevytvoří a doplatí na to daňový poplatník.

Další odstavec z článku: “Stát chce podpořit vznik pracovních míst pro absolventy škol jednak cílenými programy z Evropské unie, jednak vlastními prostředky ve výši sedmi miliard korun.”

Programy z Evropské unie mohou na první pohled vypadat hezky, protože se zdá, že je nefinancujeme my, ale ostatní státy EU. Samozřejmě tomu tak není a EU se nám velmi prodražuje. Co se týká vlastních prostředků ve výši sedmi miliard korun, tak k tomu není co dodat. Politici z TOP09 na nás hrají, jak se snaží seškrtat každý milion, a pak vyhodí 7 miliard korun z okna.

Ještě jeden odstavec bych vypíchl, cituji: “Od poloviny letošního roku by měly úřady práce posílit individuální poradenství při hledání práce nebo procesy rekvalifikací pro čerstvé absolventy škol ve věku do 30 let, kteří jsou vedeni v evidenci úřadu práce déle než čtyři měsíce a mají minimální nebo žádnou pracovní zkušenost.”

Úřady práce nás stojí 3 miliardy korun ročně a prakticky pouze zajišťují výplatu pojištění v nezaměstnanosti, kterou by zvládla vyplácet jedna kancelář. Individuální poradenství, procesy rekvalifikace či samotné hledání práce dokáží zprostředkovat mnohem kvalitněji a efektivněji soukromé agentury či online portály, které často své služby poskytují zdarma (fungují z inzerce zaměstnavatelů) a nedoplácí na ně ani korunu daňový poplatník.

Politika ministryně Müllerové pouze potvrzuje fakt, že je TOP09 mnohem více levicová než se prezentuje v médiích.

Ladislav Výsmek je členem Svobodných a autor projektu NEdaním.cz

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.