O projektu NEdaním.cz

Projekt NEdaním.cz vznikl v dubnu 2012 jako reakce na zvyšování daní Nečasovou vládní koalicí, která před volbami slibovala, že vyrovná státní rozpočet bez zvyšování daní.

Tzv. pravicová vláda nám servírovala  každý rok schodek státního rozpočtu přes 100 miliard. Co přinese levicová? Existuje v Česku pravice? České republice se hromadí dluhy a zároveň jí rostou úroky z dluhu, které jsou nyní přes 40 miliard korun každý rok a rostou!

Dle našeho přesvědčení je nezbytné, aby stát vyrovnal státní rozpočet bez zvyšování daní a cílil snížení daňového zatížení.

Věříme, že životní úroveň v České republice může stoupnout pouze za předpokladu, že stát ponechá co nejvíce vydělaných peněz občanům v jejich kapsách. Peníze utracené za úředníky nesou občanům menší užitek, než kdyby si tyto peníze ponechali. Všechny formy dotací a regulací pokřivují trh a brání spravedlivému volnému obchodu.

Cílem tohoto internetového projektu je informovat o tom, kde nám stát bere peníze a jak s nimi nakládá. Také se pokusíme nabídnout řešení, jak z této nebezpečné a nepříjemné situace vystoupit.

Cílem projektu není vyzývat k neplacení daní. Autoři plně respektují zákony České republiky a podporují legální obchod. Naším cílem je liberalizace obchodu a snížení daní. Nejsme anarchisté, věříme, že stát daně potřebuje, aby nám zajistil bezpečí a vymahatelnost vlastnických práv. Nyní je však situace alarmující. Stát má dle našeho přesvědčení neúnosné a zbytečné výdaje.

Věříme, že jen společným úsilím můžeme situaci v České republice změnit.

Zakladatelem projektu je student hospodářské politiky Ladislav Výsmek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *