Twisto - Získejte 300 Kč za registraci

Proč muslimové neprotestují proti islamistům?

František Matějka dnes ráno napsal na své FB fan page tento status:


(zdroj)

Podobnou otázku už jsem viděl několikrát. Nedávno ji např. na Twitteru položil @volven:

Volvena si vážím jako velmi chytrého a sečtělého člověka. Ale promiňte, tohle mi nedává vůbec žádný smysl. Na oba tyto výskyty jsem reagoval obdobně. Na @volven’a tímto tweetem:

A na Františka Matějku takto: “Čechů jsou v ČR milióny. Už jste někdo viděl jejich průvod nebo demonstraci poté, co nějaký Čech někoho zabil? Mohlo mi něco uniknout.”

Vypadá to, že reakce se dělí v zásadě do těchto skupin:

1) Jde o špatnou analogii, protože Češi nejsou masoví vrazi.
2) Jde o špatnou analogii, protože Češi jsou národ a ne ideologie.

Co se prvního bodu týče, i historie české kriminalistiky zná masové a sériové vrahy. Ano, nikdy z nich nezabil ani přes deset lidí – třeba povinnost demonstrovat vzniká právě u tohoto čísla? Nevím.

Otázka by však mohla stát jinak: Proč neprotestují před ambasádou běloši, když nějaký běloch vyvraždí pár desítek lidí? Nebo požadoval snad někdo po Norech, aby demonstrovali, že nejsou jako Breivik, který zavraždil 75 lidí? Nejspíš si ťukáte na hlavu s tím, že přece každý ví, že Norové jsou lidé z masa a kostí jako my, a tak je samozřejmé, že většina z nich nejsou vrazi nebo násilní lidé. A nikdo by tedy po nich nepožadoval něco tak absurdního.

Co se týče druhého bodu. V jistém pojetí smyslu slova ideologie určitě islám ideologií je. Přece jen je to soubor nějakých myšlenek (idejí), stejně tak je ale ideologií třeba křesťanství nebo ekonomie. Slovo ideologie se však obvykle používá v užším smyslu, totiž ve smyslu politická ideologie, a tou islám není. Jak jinak by mohli existovat muslimové-komunisté, muslimové-socdemáci, muslimové-konzervativci,muslimové-libertariáni? Ani Daniel Pipes netvrdí, že islám je ideologie.

Ale připusťme pro účely této argumentace, že islám je politická ideologie a že muslimem se každý stává stejně tak dobrovolně jako se stává třeba libertariánem nebo jako vstupuje do politické strany.

A teď si představte, že by o sobě Breivik řekl, že je konzervativec a místo dětí na táboře postřílel norskou vládu. KOnzervativci by s ním třeba souhlasili v tom, že norská socialistická vláda je jejich ideologický nepřítel, ale zcela jistě ne v tom, že ji má rozstřílet na kusy. Napadlo by vůbec někoho požadovat po členech konzervativních stran všude možně po světě, aby se od Breivika distancovali a pořádali demonstrace? Co je to za bláznivou myšlenku?

Spousta libertaránů (a zejména lidí, kteří libertariáni nejsou, ale říkají si tak), jsou excentričtí blázni a pošuci všeho druhu. Jak na to reagují ostatní libertariáni? Žijí si svůj vlastní život a představují libertariánské myšlenky takové, jaké jsou: pozitivní a optimistické – slovy Toma Palmera mír, láska a svoboda pro 21. století.

Nikdo nemůže brát odpovědnost za idioty, kteří se zaštiťují jeho národem, ideologií nebo náboženstvím. Muslimů je na světě 1,5–2 miliardy. Skutečně si někdo myslí, že většina z nich nejsou mírumilovní lidé? A že proti nám vedou válku? Nepřipadá vám urážlivé žádat po mírumilovných bezúhonných lidech, aby odsoudili vrahy? Copak to není zřejmé, že je odsuzují? Jak byste se cítili vy, kdyby k vám přišel nějaký hejhula a řekl: “Jak to, že jsi veřejně neodsoudil heparinového vraha Zelenku? Copak ty chceš taky vraždit lidi?!”

Jak tedy reagují muslimové na muslimské teroristy? Vedou si svůj život plný všedních problémů a snaží se prezentovat islám tak, jak jej vidí oni – tedy jako něco pozitivního.

Jo, a občas taky podlehnou a říkají, že vraždy nejsou jejich jménem. Nebojte, my to víme.

Autorem je Martin Pánek, vyšlo na jeho blogu

Doporučujeme také:

Je islám skutečně problémem?

Nigel Farage: O islamizaci Evropy a integračních problémech

Z imigrace nemám strach

8 komentářů


 1. // Odpovědět

  Pokud muslimove nezvednou sve zadky a nezastavi krveproliti křestanu a jinych nevynich lidi tak mužeme začit je posilat všechny do jednoho z ČR do jejich muslimskych statu.


  1. // Odpovědět

   A pokud i tohle nepomuže tak do Března 2016 založit ARmadu Spasi Statu šengenskeho prostoru a oslvobodit všechny Ty co jsou ohroženy na životech od islamskych národov v statech islamskych bojovych zonach. Takhle by bylo lepši a učinnějši pomoct lidem postiženym bojem a takto by se nedostalo tych Parchantu se do našich statu.


 2. // Odpovědět

  Já bych to viděl nějak takhle: jako věřící člověk musím jednoznačně odmítnout boha, který přijímá lidské oběti. Protože když se zabíjí ve jménu mého boha, zabíjí se i mým jménem. Krev lidí, kteří zemřeli ve jménu mého boha, je na mých rukou, a mně nezbývá, než takového boha zavrhnout, protože jinak za mnou jde spoluvina na vraždách. Jasně, muslimové nemohou zastavit ISIS, ale mohou zastavit islám – tím, že ho odvrhnou a přestanou ho legitimizovat.

  Ještě trochu jinak, ale neméně ostře se k tomu postavil tuniský Čech a muslim Hatem Berrezouga: http://berrezouga.blog.idnes.cz/c/484192/ano-je-to-mym-jmenem.html


 3. // Odpovědět

  pane Pánek,jste KOKOT.
  Ani nemám sílu vypisovat důvody,co mě tak napenilo v tom Vašem inteligentním článku…Sbalte si kufry a jeďte do piče,obhájce genocidních ideologií,vlastizrádce,netolerantních lidí vůči okolí a ignoranty lidských práv,tu chce v dnešní době málokdo.


  1. // Odpovědět

   S tím naprosto souhlasím. Jsem zvědav jak to tu bude vypadat za 5 – 10 let.


 4. // Odpovědět

  Ten článek je velmi naivní a kromě dokonce nepravdivých faktů – viz komentáře obsahuje většinu nesprávných závěrů. Taková naivita by byla vtipná. Jenomže v době kdy je v některých evropských státech 10% Muslimů a díky pozitivní diskriminaci mají víc práv než domorodci a rapidně jich přibývá už to není naivita ale spíš už je to kolaborace, pátá kolona, nebo prostě zrada národa. Co se týká nesprávným závěrů:
  1) “STEJNĚ tak je ale ideologií třeba křesťanství nebo ekonomie.”
  Proti stejně se ohrazuji – miluj bližního svého jako sebe sama není ani podobné “Zabíjejte nevěřící”
  2) “Slovo ideologie se však obvykle používá v užším smyslu, totiž ve smyslu politická ideologie, a tou islám není.” …. “Jak jinak by mohli existovat muslimové-komunisté, muslimové-socdemáci, muslimové-konzervativci,muslimové-libertariáni?”
  Protože si naivně myslíte že Islám je jako evropské křesťanství zapomínáte že už korán jednoznačně spojuje víru s vládnutím a státní správou. Proto se dnes mluví o politickém islámu. Naopak Ježíšovo = co je na minci = císař = dejte daně císaři se vysvětluje jako podporu odluky církve od státu přímo Ježíšem. Takže Islám ideologií je! Muslimo-socdemák je buď vlažný Muslim, nebo bere socdemáctví jenom jako podmnožinu nebo prostředek něčeho/k něčemu co je nebo bude islámský chalifát. Na druhé straně i křesťanský komunista je nesmysl, protože třídní nenávist není křesťanství.
  3) Kdyby byl Breivik členem ODS, určitě by se ODS za něj omluvila. On ale oficiálně členem strany nebyl. Kdyby měla ODS víc členů, kteří by zabíjeli mladé členy ČSSD, určitě by se ODS od nich distancovala. Pokud ne, nebyla by to demokratická strana, nebo třeba ideologie kompatibilní s evropskou demokracií.
  4) Křesťané například poslední papežové se omluvili za přehmaty církve, například upálení Husa. Taky proto že to bylo v rozporu s tím co dělal Ježíš a je to popsáno v Novém Zákoně. Přitom stačilo říct že to nedělali křesťané ale že se za ně jen vydávali, což je pravda. Muslimové se neomluvili za nic. Jen pořád něco vyžadují od nás a to tu kromě výbojů zatím tolik dobrého neudělali.


 5. // Odpovědět

  Pane Pánku, vy se ptáte, jestli, cituji: ,,Nepřipadá vám urážlivé žádat po mírumilovných bezúhonných lidech, aby odsoudili vrahy?..,,
  Odpovídám: Ne, nepřipadá mi to urážlivé a vaše argumenty jsou naprosto nepodstatné, neboť vaše přirovnání k, cituji: ,,Jak byste se cítili vy, kdyby k vám přišel nějaký hejhula a řekl: “Jak to, že jsi veřejně neodsoudil heparinového vraha Zelenku? Copak ty chceš taky vraždit lidi?!”…,, je zcela mimo, je zavádějící a je to jen to pověstné stéblo, za které se chytá tonoucí. Prostě je pitomé jak vy sám.
  Pokud sami muslimové nebudou tvrdě odsuzovat IS, pokud sami nebudou protestovat proti jejich ideologii a pokud sami budou dál fanaticky mlátit 5x za den hlavou k alláhovi a zabíjet své dcery z důvodů zcela idiotských, nezmění se nic.
  Na to, že je muslimů 1,5 miliardy, jsou extrémně laxní vůči tomu, co je samotné zabíjí. Velký potenciál je v ženách, které by měly už konečně povstat proti vlastnímu útisku. Jenže to by nesměly být tak líné!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *