Nový magazín o VPN a internetové bezpečnosti.

Pseudopravicová vláda zlikvidovala malé výrobce alkoholu

Lihovar Žufánek na svém facebookové profilu líčí neradostnou situaci malých výrobců alkoholu. Do ještě horší situace dostala pseudopravicová vláda TOP 09 a ODS malé distributory pohonných hmot, kterým zavedla kauci rovnou 20 miliónů korun. Zlikvidovala tak efektivně zhruba 200 menších podnikatelů. Pro Stranu svobodných občanů je boj se zákony, které ničí trh jednou z pěti klíčových programových priorit.

Kauce. To je problém, se kterým se v posledních měsících potýká většina výrobců a distributorů alkoholu. Naše nejlepší vláda ji vymyslela jako obranu před nelegální výrobou a prodejem alkoholu. Teď dejme stranou veškerou její logiku (žádná není) a podívejme se pravdě do očí.

Unie výrobců a distributorů alkoholu, sdružení, které dle svého vlastního webu reprezentuje 81 % celkového trhu v ČR říká, že malí výrobci a distributoři mohou požádat o bankovní záruku a že to není žádný problém.

Naše firma má hlavní firemní účet u Fio banky a tak jsme ji logicky oslovili jako první. Krátká odpověď: „Záruky neposkytujeme a nikdy jsme neposkytovali“.

Další dotaz do Raiffeisenbank: „Záruky neposkytujeme a kdyby ano, tak ne výrobcům alkoholu“.

Třetí dotaz na známého, kterému se podařilo získat návrh z KB: „Ano, máte u nás (jako ten známý) účet 16 roků, poskytneme vám záruku, úroky a náklady cca 200k ročně“.

Takže milá vládo a Unie. Tohle je unikátní čistka trhu, která nemá obdoby. Vaše obhajoba faktu, že výrobce jednoduše získá kauci od banky je zcestná. Pokud ji někdo složitě získá, tak mu úplně zbytečně narostou náklady o cca 200k ročně. Pokud malý výrobce uvede na trh 30k lahví, tak kvůli úrokům musí zdražit láhev o 6,6 Kč jen aby na ně vydělal. Jenže zdražení musí být v jeho případě minimálně o 10 Kč, protože musí počítat s marží pro distributory.

Naopak největší výrobce vašeho sdružení uvádí pravidelně na trh takové množství lahví, že kdyby platil ten samý úrok bance, tak se mu náklad na jednu láhev zvedne o drastických 0,0066 Kč na láhev!

A toto je rovnost zákona ve vašem podání. Rovnost zákona, který bude platit od 1. 12. 2013, tedy za 47 dní.

Vyšlo na Reformy.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *