emigrace

Před dvěma dny v Evropě vznikl mezi Chorvatskem a Srbskem na neutrální půdě nový stát – Liberland. Nejedná se o vtip a o vzniku státu informovalo několik médií např. tn.cz, novinky.cz nebo Parlamentní listy . Stát musí uznat i ostatní země a OSN, aby získal plnou legitimitu. Nyní však rozdává občanství, o které můžete požádat. Buďte
Read More

Taiwan by Vás k emigraci možná jen tak nenapadl. Problémem může být jazyková bariéra, protože se tam mluví pouze čínsky a angličtina není zařazena mezi úřední jazyky narozdíl od Hong Kongu a Singapuru. Anglicky byste se tu měli však domluvit podobně jako cizinec v České republice a neměl by problém najít i práci.

Další ze série článků o emigraci od Mises instututu se zaměřuje na Lichtenštejnsko. Pokud se vám z nějakého důvodu nelíbí ostrov Man nebo hledáte “nejsvobodnější kanton Švýcarska“, pak Lichtenštejnsko může být dobrou alternativou.

Uvažujete o emigraci, ale nechce se Vám moc daleko od domova? Švýcarsko jste vyloučili kvůli jazykové bariéře? Velmi zajímavou destinací může být ostrov Man, kde žije pouze 85 tisíc lidí, ale těší se výborné životní úrovni a ekonomické svobody.

Švýcarsko se dlouhodobě řadí mezi 5 ekonomicky nejsvobodnějších zemí světa a do první desítky v indexu osobního rozvoje (HDI). V Evropě je to země s nejvíce rozvinutou ekonomikou a politická moc je zde decentralizována do malých lépe kontrolovatelných celků. Pokud nechcete opouštět Evropu, pak může být Švýcarsko tou nejlepší volbou.

Singapur je v indexu ekonomické svobody na druhém místě podle obou institutů, které tuto svobodu měří. Je to země, která zbohatla díky obchodu a dokonce musí dovážet pitnou vodu. Je živoucím důkazem, že není potřeba výroba, ale především dobrovolná směna, aby došlo ke zbohatnutí celé společnosti ve státě. Doporučujeme také článek Singapurský zdravotní a sociální
Read More