evropská unie

Evropská unie nařizuje všem členským státům, aby do zákona přidali zákaz fyzických trestů u vlastních dětí. V anketě na serveru Novinky.cz se proti tomuto zákonu vyslovilo přes 96% Čechů. Ovšem jako Češi máme svázané ruce a nemůžeme s tím nic dělat.

Je Evropská unie socialistický projekt?

“Já myslím, že to není tak úplně pravda, že bychom byli obklopeni kapitalistickými státy, protože projekt Evropské unie je de facto projektem socialistickým.” tvrdí Kateřina Konečná, europoslankyně za KSČM. Je to jedna z mála věcí, se kterou souhlasí i pravicově liberální člověk? Je Evropská unie socialiastický projekt?

Dlouho se mi v hlavě honí otázka, proč jsme vlastně členskou zemí EU? Nese toto členství vůbec nějaké výhody? Všímáme si, že opět ztrácíme národní suverenitu a nezávislost o kterou jsme tolik let bojovali?

Alternativou členství v EU je Evropské sdružení volného obchodu. Když vystoupíme z EU, můžeme se přidat k zemím, jako jsou Švýcarsko, Norsko či Island. Já jsem pro hned a těším se, až bude pro většina obyvatel České republiky.