imigrace

Předevčírem psaly Hospodářské noviny o tom, jak má nová kampaň zmírnit strach z uprchlíků a “rozbít” hysterický strach našich občanů. Cituji: “Vláda chce novou kampaní zlomit xenofobní odpor a strach české veřejnosti z příchodu patnácti set uprchlíků.”

Migrace přes hranice je přirozeným jevem. Mnoho Čechů po staletí cestuje hledat štěstí v cizích zemích, mnoho cizinců přišlo hledat své štěstí do naší země. Když zapátráme ve svých rodokmenech, zjistíme, že mnoho z nás má předky, kteří přišli z ciziny. Určitou míru migrace lze považovat za přirozenou a obohacující. Pokud ale stát pokřivuje přirozené podmínky, může být
Read More

Svou poslední úvahou o kolektivní vině jsem (dle očekávání) píchl do vosího hnízda, což se krom diskusí projevilo mnoha negativními maily a dokonce jedním nesouhlasným článkem zcela míjejícím podstatu věci; za nejzajímavější ze všech ohlasů považuji připomínku, že můj text může být použit jako obhajoba pro otevření hranic komukoliv.

Peter Schiff je autor knížky Ekonomické bajky (Why an economy grows and why it crashes), kterou velice doporučuji! Jsou v ní velmi srozumitelným způsobem vysvětleny základní ekonomické principy. Tato knížka přináší trochu jiný pohled na svět než jsme zvyklí ze starých médií.

Často skloňované téma poslední dobou, pokusím se zde proto alespoň odpovědět na některé argumenty, které dělají z imigrace něco jako noční můru, a částečně přijít s řešením, které se mi zdá na řešení této otázky nejpřijatelnější.