mach

Vláda plánuje velký zásah do volebního zákona. Svobodné volby, tak jak je známe, končí. Příští volby do sněmovny budou muset politické strany dodržovat na kandidátních listinách povinné kvóty pro ženy. Dokonce se kvůli tomu bude měnit ústava, která nám nyní garantuje rovný přístup ke kandidatuře bez ohledu na pohlaví. A bohužel to není vtip.

Pane Machu, jak vnímáte současnou českou politiku? Z české politiky posledních 5-10 let je mi skutečně smutno, jako asi všem. Politici se zabývají už jenom sami sebou. Dělají iracionální věci, říkají bláznivé výroky. Tomu, co se děje v České republice, ve skutečnosti nerozumí lidé v zahraničí ani u nás. Mnozí z nás proto přestali sledovat televizní debaty
Read More

Pozn. redakce: Představujeme jeden starší článek z roku 2010. Některé informace jsou již zastaralé, avšak článek plně vystihuje cíl našeho projektu. Zdá se, že vládnoucí politici nejsou ochotni navrhnout na rok 2011 vyrovnaný rozpočet a chtějí nás vést řeckou cestou, valením dluhu před sebou. Jen tápají a nejsou schopni navrhnout konkrétní kroky k odstranění deficitu.
Read More