socialismus

Na žádost jednoho čtenáře vytvářím kratší verzi článku Švédsko zbohatlo díky liberalismu, nikoliv socialismu. Naopak koho zajímá větší hloubka, tomu doporučím knihu Globalizace.

Jak to bylo za socialismu? Byly banány, byl toaletní papír, byly mandarinky, byly počítače? Naše generace slyší mnoho historek našich rodičů, kdy někteří tvrdí, že to byla dobrá doba plná jistot a obyčejný člověk měl všeho dostatek. Jak tomu bylo doopravdy?

Je Evropská unie socialistický projekt?

“Já myslím, že to není tak úplně pravda, že bychom byli obklopeni kapitalistickými státy, protože projekt Evropské unie je de facto projektem socialistickým.” tvrdí Kateřina Konečná, europoslankyně za KSČM. Je to jedna z mála věcí, se kterou souhlasí i pravicově liberální člověk? Je Evropská unie socialiastický projekt?

Ve všech demokratických zemích, a ve Spojených státech dokonce více než kde jinde, převládá silné přesvědčení, že vliv intelektuálů na politiku je zanedbatelný. Bezpochyby to platí o moci intelektuálů ovlivnit svými zvláštními momentálními názory rozhodování politiků a o míře, ve které mohou vychýlit běžný náhled na otázky, v nichž se jejich pohled liší od momentálního
Read More