zbraně

Tak Česká republika už také zažila útok šílence, jak to vídáme občas v zahraničním zpravodajství v televizi. Píše se o nás po celém světě a je to bohužel zrovna při takto tragické a nešťastné události. Čím se však vyznačují debaty po spáchání takovéhoto činu? Obvykle se neřeší skutečné příčiny, ale nastupuje emotivní debata o držení
Read More

Televizní zpravodajství je plné tragické události, kdy muž se zbrojním pase postřílel několik lidí. Politici si okamžitě chtějí přihřát polévku a média straší lidi, že se naše země začíná stávat divočejší a mělo by se s tím něco dělat. Padají návrhy o dalších regulacích znemožňujících získat zbrojní pas a tedy i zbraň na vlastní ochranu.
Read More

Pokud napíši do nadpisu neregulujme zbraně, tak to pro některé české levičáky působí jako pěst na oko. Přitom je to věc, která může pomoci zlepšit bezpečnost slušných občanů. A protože mám pocit, že to stále většina české veřejnosti nechápe, pak se pokusím s pomocí ekonoma Petera Schiffa tuto situaci objasnit.

Když jsem se dozvěděl o připravované kampani proti ozbrojenému násilí, která má zpřísnit legislativu držení zbraní v celé Evropské unii, tak jsem ani nebyl překvapený. Byla to jen otázka času, kdy se to stane a pod jakou záminkou. Už jsme si zvykli, že Brusel de-facto rozhoduje o našich životech ve větší míře, než jsme ochotni připustit.
Read More