Twisto - Získejte 300 Kč za registraci

Švédsko zavádí povinnou vojnu pro muže i ženy

Zatímco si Evropa užívá klidné období ekonomického růstu a míru, tak se švédská levicová vláda rozhodla zavést povinnou vojenskou službu pro muže i ženy. Jako důvod uvádí obavy z Ruska.

Švédská armáda

První fázi bude povoláno 4000 lidí, kteří budou vybraní ze 13 tisíc lidí, kteří se narodili v roce 1999. Vojna by měla trvat 1 rok, ale ještě o tom není rozhodnuto.

Obavy z Ruska hodnotíme jako průhlednou zástěrku, která není pravým důvodem. Kdyby byly skutečné obavy, tak věříme, že v 21. století se toto řeší raketovými základnami a nikoliv ozbrojenými pěšáky.

Švédsko mělo povinnou vojnu do roku 2010, kdy se týkala jen mužů. Zdálo se, že zrušením vojny jde Švédsko opět správným směrem, ale toto opětovné zavedení opět snižuje svobodu volby v této zemi.

Švédsko je často dáváno za příklad úspěšné politiky sociální demokracie, my se však ptáme, je takové zasahování do života občanů správné? V článku Švédsko ve zkratce si můžete přečíst stručný vývoj Švédska, jak se z rozvojové země stala země bohatá a že to není zásluhou levicové politiky.

I Česku hrozí opětovné zavedení povinné vojny. Zde doporučujeme článek Na vojnu! Aby se lid naučil poslouchat… od Radima Smetky.

Na toto téma napsal dobrý článek i Petr Mach s názvem Proti obnovení odvodů postavme moderní vizi obrany.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *