Twisto - Získejte 300 Kč za registraci

Trump zruší J1 víza

Vítězství Donalda Trumpa by mělo mít dobré ekonomické následky. I přes strašení od “odborníků”, po vítězství Trumpa americká burze roste. Negativní je však Trumpův plán zrušit J1 víza nejen pro české studenty.

Donald Trump

Work and Travel v ohrožení

Oblíbený program Work and Travel USA je v ohrožení. Donald Trump již před volbami slíbil, že zruší J1 víza. Což jsou víza pro studenty, kteří mohou v USA pracovat přes léto. Víza se rozdávají především Evropanům. Nejvíce rušení programu kritizují Irové, kterým tento program funguje přes 50 let a za tu dobu se do Ameriky podívalo přes 150 tisíc irských studentů.

Novinka se bohužel zásadně týká i českých studentů. Oblíbená sezónní pozice Plavčík v USA se možná uskuteční tento rok naposledy.

Můžeme jen doufat, že si tento krok rozmyslí. Již nyní je těžké se do USA podívat pracovně. Zrušení tohoto programu by mohlo téměř znemožnit českým studentům pracovat v USA.

Pokud jste studenti a chcete se podívat do Ameriky, tak možná máte poslední příležitost. Využijte ji třeba u agentury Czech-us.

Autorem článku je Ladislav Výsmek

Doporučujeme také:
Gary Johnson – Prezident USA
Rekapitulace prezidentských voleb v USA 2016

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *