Twisto - Získejte 300 Kč za registraci

UKIP představil volební program: více svobody bez EU

Strana za nezávislost Spojeného království (UKIP) dnes představila svůj volební program pro parlamentní volby, které se budou ve Velké Británii a Severním Irsku konat 7. května. Program je „daňovou revolucí“, jak se vyjádřil volební lídr UKIPu a předseda strany Nigel Farage.

UKIP plánuje snížit daň z příjmu a omezit byrokratická nařízení, aby podniky mohly najmout více zaměstnanců. V mnohém se program podobá programu Svobodných.

UKIP chce navýšit výdaje na obranu na 2 % HDP, jak požaduje NATO, omezit rozsah zahraniční pomoci (z 0,7 % HND na 0,2 %) nebo změnit protikuřácký zákon tak, aby hospody a restaurace mohly zřídit kuřáckou místnost.

Unikátním prvkem programu je posvěcení nezávislým think-tankem (The Centre for Economic and Business Research), který zkontroloval, že všechna čísla v programu sedí a že UKIP neslibuje výdaje, které nebude mít jak financovat.

Vlajkovou lodí UKIPu je samozřejmě vystoupení z Evropské unie. Program slibuje vypsání referenda o vystoupení z EU „co nejdříve to půjde“. Po vystoupení z EU navrhuje UKIP velké změny v zákoně o DPH, jejíž minimální výši stanovuje právě EU, v imigrační, energetické a obchodní politice.

„Nepotřebujeme být v EU, abychom mohli s EU obchodovat. Odchodem se zbavíme pout přebyrokratizovaného a upadajícího trhu EU, který produkuje pouze malý ekonomický růst a velkou nezaměstnanost,“ řekl europoslanec William Dartmouth.

V Evropském parlamentu sedím s UKIPem v jednom poslaneckém klubu. Kdybych byl Brit, volím UKIP. Přeji Nigelu Farageovi a dalším europoslancům za UKIP, aby doma uspěli a aby se v květnu do Bruselu už nemuseli vracet.

Kompletní UKIP Manifesto 2015

Autorem článku je europoslanec Petr Mach, vyšlo na blog.idnes.cz

Doporučujeme také:

Jak zlikvidovat živnostníka

Kam emigrovat: Hong Kong

Ne až tak divoký „divoký“ kapitalismus potřetí: soukromé školství ve Velké Británii

1 komentář


  1. // Odpovědět

    Paráda, díky za článek, jsem o něco více chytřejší…. , ale obecné mínění v VB je takové : UKIP chce vyhostit cizince, odejít z EU, vyhostit celou EU aby zustali jen britove. což je možná špatné mínění, ale většina britu ten volební program tak vykládá, Kameron chce vyhostit jen vyžírače systému a chce odejít z EU. proto myslim že bude lepčí volba. Ale díky moc za článek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *