Mutumutu – Životní pojištění pro 21. století

Už teď mám strach z dalšího prezidenta

K dnešnímu výročí 17.listopadu a drobným nepokojům a házení předmětů na současného prezidenta Zemana.

Když si národ zvolí za prezidenta hulváta, taktéž je to demokracie a nezbývá nám, než se s tím smířit. Každý to právo volby měl a ten, co ho nevyužil, má se nejméně co pošklebovat. Jenže bylo opravdu na výběr?

Z několika navržených kandidátů to byla vesměs tragédie. Dost lidí volilo cestu nejmenšího zla. Ideologie ustoupily do pozadí, tábor se rozdělil na “ty co nechtějí Zemana” a “ty co nechtějí Karla”. Bude líp? Nebude. V pokřiku demonstrujících o odstoupení současného prezidenta si tak říkám, kdo by přišel po tomhle.

Je libo knížete?
Nevím, proč mi za ty dlouhé měsíce přijde, že většina lidí s plackou “Kárl für President” vlastně ani nedokáže říct, proč by Schwarzenberga volila, popřípadě vyzvednout nějaké jeho cíle a politické představy. To je na velké gratulace marketérům, kterým se povedlo z tohoto pospávajícího a rovněž sprostého pána udělat archetyp ctnosti, slušnosti a děsně cool člověka.

Reprezentace nula, v projevech mu není rozumět, na videu má člověk strach, jestli ještě spí, nebo už umřel.

Dalším a mnohem horším mínusem však pro mě jsou Schwarzenbergovy vřelé kontakty s předákem sudetských Němců, odsuzování dekretů, zvláštní šlechtické restituce, horování pro válku Západu s Ruskem, podpora revoluce na Majdanu a tak bych mohla dále pokračovat.

Pravda a láska vítězí?
Podporovatelé Karla zu Schwarzenberga mají obvykle velice blízko k vyzdvihování Havlovské pravdy a lásky a nyní mají vztek. Největším paradoxem se mi na tom však zdá, že po revoluci byla “pravda a láska” symbolem svobody od režimu a mnohem přátelštějšího systému. Dnes většina těchto “pravdoláskařů” vyznává levicové hodnoty, že by se za některé myšlenky ani program KSČM nestyděl.

A co takhle Babiš!
Protože v době, kdy lid absolutně politicky demotivovaný a naštvaný přestal hrát na politické ideologie, rozhodnou o volbě příštího prezidenta zase média a marketing. Nejlíbivější kandidát, který nejvíce naslibuje (nesplnitelné) a najme si nejlepší agenturu co dokáže spustit ten správný mediální humbuk, vyhraje. V současnosti nám v mnohém předvedl podobné právě Babiš. A mít za prezidenta StBáka by bylo opravdu vřelé poděkování sametové revoluci a 17. listopadu.

Proto již teď říkám, líp nebude a naopak, modleme se, aby nebylo ještě hůř. Radši překlepu Zemana do konce jeho volebního období s nadějí, že teď mezi námi chodí nějaký nový, slušný a liberální prezident.

Tereza Sladkovská je studentkou medicíny a členkou Strany svobodných občanů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *