Twisto - Získejte 300 Kč za registraci

Vláda zakázala PokerStars

Online poker byl až do teď takovou šedou zónou, ze které nešlo platit v Česku daně, i když někteří profesionální hráči chtěli. To se mělo obrátit k lepšímu, stát bude udělovat licence zahraničním hernám, tedy celou věc zcela legalizuje a ještě vybere na daních.

Pokerstars v České republice

Ačkoliv se nacházíte na webu NEdaním.cz, tak v tomto případě vítáme placení daní a mít legální peníze, než se bát, že vám vyhrané peníze vláda zabaví.

Bohužel v České republice to nemohlo dopadnout jinak, že doposud nebyla udělena pokerová licence největší herně na světě a tou je PokerStars. Pokud je nám známo, tak nebyla doposud udělaná žádné zahraniční herně. Má ho povolený Fortuna, ale poker ještě nespustila a koho by bavilo hrát poker pouze lokální s velmi malým počtem hráčů.

V praxi tedy od 1. ledna vidíte na stránkách PokerStars a dalších heren hlášku, že se čeká na obdržení licence a celá stránka je vám zablokována. Nejvíce tato situace postihla komunitu profesionálních hráčů pokeru. Server Pokerstrategy.com přišel ihned začátkem ledna s článkem Konec online pokeru v Čechách? a na tamním fóru hráči situaci mnohem více řeší. Někteří okamžitě emigrovali na sousední Slovensko, protože je poker hlavním zdrojem jejich obživy, jiní si vybrali exotičtější země a někteří zkouší používat VPN přes kterou skryjete svou skutečnou IP adresu.

Ve většině zemí Evropy si poker můžete v pohodě zahrát, za doporučení může stát velmi svobodné Holandsko, Velká Británie nebo Švédsko. Samozřejmě můžete zkusit i nějaké asijské země, kde budete mít nižší životní náklady než v ČR.

Je smutné, že česká vláda vyhání produktivní lidi, kteří by mohli platit daně. Místo aby tomu bylo naopak a snažili jsme se z Česka udělat ráj pro pokerové hráče, pořádali tady mezinárodní turnaje a vybírali peníze, tak se k hráčům chováme přesně naopak. Nechť tedy vyberou daně přátelštější země.

Autorem článku je Ladislav Výsmek

Doporučujeme také:
Zakázali online poker, co bude dál?
Hazard vyřeší daňová konkurence
Totalitní zákony: Vyhodíte je dveřmi a ony se vrátí oknem

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *