Nový magazín o VPN a internetové bezpečnosti.

Zákaz zbraní vs. terorismus

Dnes došlo k dalšímu většímu teroristickému útoku. Na diskuzních fórech mnoho lidí vyzývá vlády k zákazu zbraní a jejich přísné kontrole. Dle mého názoru je však řešení přesně opačné. Co nejvíce zmírnit teroristickou hrozbu mohou pouze ozbrojení slušní občané.

Teroristé si vybírají jako cíle místa s největší regulací zbraní na světě. Paříž a Brusel, Francie a Belgie jsou země, které nejvíce v Evropě bojují za zákaz zbraní a tamní obyvatelé věří, že státní složky jsou schopny je vždy efektivně bránit.

Legalizace zbraní

Není to tak. Bezprostřednímu útoku mohou zabránit pouze občané sami. Zkuste v Texasu samopalem střílet do lidí a brzy vás někdo zastaví. Tady v České republice by vás pravděpodobně také nikdo nezastavil, protože nošení zbraní tu není zvykem a získání zbrojního pasu je drahý a zdlouhavý proces.

Tlačme na vlády, ať jsou zbraně snadno dostupné všem a můžeme se bez regulací efektivně bránit proti hrozbám, které v tomto světě hrozí. Teroristé, zloději, vrazi či mafie si vždy zbraně opatří i přes ty nejsilnější regulace a neexistuje žádná prevence, která by tomu zabránila.

Autorem článku je Ladislav Výsmek

Doporučujeme také:
Peter Schiff – Neregulujme zbraně
Omezení držení zbraní není řešením
Zrušme zbrojní pasy

3 komentáře


 1. // Odpovědět

  Máte pravdu, evropská komise hned po atentátech ve Francii vyrukovala s kompletním zákazem zbraní v EU, samozřejmě legálních!!! P/ořád se to snaží protlačit, aby to v celé EU vypadalo jako v Anglii, kde nesmíte mít ani dlouhý nůž na sebeobranu, jinak jde o trestný čin. Ve Francii neměli teroristi legální zbraně a pokud dojde k restrikci legálních, tak to ničemu nepomůže. Kriminalita spácháná legálně drženou zbraní v ČR je mizivá. V anglii mají problém s černým zbraňovým trhem, týdně zabaví policie velké množství zbraní v ulicích Londýna, atd… prosím neberte to na lehkou váhu, nejvíce aktivní u nás pro zachování práva na obranu je spolek pro ochranu práv držitelů zbraní GUNLEX, držím jim palce aby se jim podařil projekt dotáhnout do konce, jinak jsme v pr…

  http://gunlex.cz/


 2. // Odpovědět

  Po pěti létech práce v non-stop herně v ghetu a rádoby bydlení v tamější lokalitě jsem zůstala na antidepresivech.Nyní je vše jinak,zbrojní pas nedostanu-mám pepřák,teleskop.obušek a rychlé nohy.CO MI DOPORUČÍTE NA OBRANU-JE MI SKORO 50L.


 3. // Odpovědět

  Nesouhlasím s jakýmkoliv omezováním vlastnictví legálních zbraní.
  Proti těžkému kulometu na dodávce, který snadno prorazí i cihlovou zeď, vám ale ani pistolka moc nepomůže.
  Je třeba sesadit vlastizrádnou vládu, (například hromadným trestním oznámením na premiéra Sobotky za zneužití pravomocí veřejného činitele za schválení bezvízového styku s Tureckem) a co nejrychleji vytvořit fyzické bariéry na hranicích, podobně jako to udělalo Maďarsko, včetně legislativy za jejich ničení a překročení. Dále okamžitě, klidně i jednostraně, vyhlásit zrušení členství v EU a NATO a okamžitou platností zrušit všechny proislamizační kroky současné vlády (hálal, volební právo invazistů, propagace islámu ve školách atp.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *