Twisto - Získejte 300 Kč za registraci

Zrušme zbrojní pasy

Televizní zpravodajství je plné tragické události, kdy muž se zbrojním pase postřílel několik lidí. Politici si okamžitě chtějí přihřát polévku a média straší lidi, že se naše země začíná stávat divočejší a mělo by se s tím něco dělat. Padají návrhy o dalších regulacích znemožňujících získat zbrojní pas a tedy i zbraň na vlastní ochranu. Já navrhuji opak, zrušme zbrojní pasy a umožněme každému, aby se mohl adekvátně bránit.

Zešílel jsem?

Představme si situaci, že sedíte v restauraci a přijde bláznivý člověk, kriminálník či kdokoliv jiný a začne střílet do lidí. Co uděláte?

1) Pokud budete spoléhat na policii, pak tento člověk stihne zabít spoustu lidí a pravděpodobně uteče nebo zabije sebe, aby nemohl být trestán.

2) Většina lidí se pokusí útéct nebo schovat, tím možná zachráníte život sobě, ale nikomu dalšímu nepomůžete.

3) Někteří odvážní se na útočníka vrhnou rukama nebo nožem, ale pravděpodobně to pro ně nedopadne dobře.

Je tu ještě čtvrtá možnost. Lidé v restauraci jsou ozbrojení. A jakmile dojde k prvnímu výstřelu, pak se mohou slušní lidé adekvátně bránit a zabránit tak dalšímu krveprolití. I kdyby se zachránil jen 1 život, nestálo by to za to?

A to nemluvím o tom, když se rozhodne jiný stát zaútočit nebo vlastní vláda bude chtít své občany terorizovat. Totalitní režimy si nepřejí, aby byli občané ozbrojení, protože by se nedali tak snadno ovládat.

Autorem článku je Ladislav Výsmek, autor projektu NEdaním.cz

Doporučuji také:

Peter Schiff – Neregulujme zbraně

Na vojnu! Aby se lid naučil poslouchat…

Breaking Bad a libertariánství

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *